Ucestvujemo u internacionalnom projektu. Učimo se očuvanju životne sredine kroz redovnu nastavu i vannastavne aktivnosti. Učimo, družimo se i razmenjujemo iskustva sa vršnjacima iz Indije i Austrije.

U saradnji sa školama iz Austrije i Indije, učenici naše Srednje medicinske škole učestvovali su u projektu očuvanja životne sredine. Od oktobra do decembra 2017. godine, naši đaci su prikupljali papir i ostatke hrane koje su upotrebili u kasnijim fazama projekta. U okviru nastavnih i vannastavnih aktivnosti, uz vođstvo profesora higijene, učenici su učili kako da recikliraju prikupljen papir od koga su napravili novogodišnje čestitke učenicima partnerskih škola u ovom projektu. Takođe, prikupljen materijal iskoristili su kako bi napravili kompost koji će se u toplijim mesecima iskoristiti za đubrenje rasadnica u dvorištu naše škole. Učenici su pokazali veliko interesovanje uloživši veliki trud u menjanje pogleda na naš uticaj na okolinu i očuvanje životne sredine.